Çimstone

HİZMETLER

Çimstone

Çimstone


Hizmet : Çimstone

Hizmet Açıklama

Kompoze Taş Nedir ?

Doğal taşlarda çatlak, kılcal çatlak, sıvı emme ve kırılganlık gibi negatif özellikler bulunur. Bu taşlar işlenerek negatif özelliklerinden arındırılır ve kompoze taş ismiyle adlandırılır.

Çimstone Nasıl Üretilir ?

Granür halindeki Kuvars tanecikleri, reçine ve pigmentler ile karıştırılıp vakum ve sıkıştırma uygulanarak levha formunda üretilir.

Çimstone Özellikleri ve Avantajları Nelerdir ?

Yüksek aşınma, çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır.
Leke tutmaz , gözeneksizdir ve kolay temizlenir.
Parlatma ve cila istemez.
Özel bakım gerektirmez
Hijyenik malzemedir.
Zeytinyağı, şarap, sirke, limon, deterjan, aseton, oje gibi malzemelerin diğer yüzeylere verdikleri zararlardan etkilenmez.
Çimstone Tezgahların Diğer Taşlardan, Granit ve Mermerden Farkı Nedir ?

Mikro kılcal çatlaklar barındırmadığı için bakteri oluşamaz ve hijyeniktir.
Zeytinyağı, Sirke, Limon gibi maddelerden ve asitlerden etkilenmez.
Çok geniş bir renk skalasına sahiptir.Diğer taşlarda renk sınırı vardır.
Parlaklığını kaybetmez ve cila gerektirmez.Deterjanlı bezle silinir.
%97 Kuvars taşı yapısıyla parlaklığı doğaldır. Akrilik tezgahlarda doğal taş bulunmaz. Bu nedenlerle hem Granit ve doğal taşlara, hemde Akrilik Polyester tezgahlara karşı üstünlüğü vardır.

İnceleme ve değerlendirme yazısı : Kompoze taşların negatif özelliklerden elenerek ve pozitif özellikleri toplayarak üretilmesi, bilinçli müşterilerin seçim yapmasında büyük rol oynayacaktır. Doğal taşların bakteri barındırması, sınırlı renk model seçeneklerinin olması, ve üzerlerinde işlem yapmanın zorluğu kesim yerlerinin belli olması gibi negatif yönleri ilerleyen zamanlarda pazar payını kompoze taşlar lehine değiştirecektir.

Bugün granitin radyasyon yaydığını bilen bir bilinçli tüketici sağlık sebeplerinde dolayı granit tezgahtan uzak duracaktır.Örneğin hastahaneler gibi sağlık sektörünün kalbi olan mekanlarda bu tür hususlara dikkat edilir.

 

Cimstone Mermer Görünüm
Bordo Cimstone Tezgah
Amerikan Cimstone Tezgah
Klasik Cimstone Tezgah
270m cimstone tezgah 780tl (mtul 290 lt)

Villa Cimstone Tezgah
Elegant Cimstone Tezgah
Country Cimstone Tezgah
Beyaz Cimstone Tezgahlar

Beyaz Cimstone Tezgah
2.70 m corian akrilik tezgah 1160 tl (mtul 430tl)
Granit Cimstone Tezgah
Mozaik Mutfak Çimstone Tezgah
Milenyum Çimstone Tezgah

Modern Cimstone Tezgah
Taş Rengi Cimstone Tezgah

Granit ve mermer görüntüsü verebilen, doğal taşların taşıdığı tüm negatif özelliklerden izole edilmiş, çok dayanıklı, yine doğal taşlardan üretilmiş, üstünde gözenek barındırmadığı için hijyenik, parlaklığı kendinden ve daim olan, kolay silinip temizlenebilen bir üründür.

Doğal taşlar ile mukayese edilemeyecek kadar üstünlüğü olan, kendide bir doğal taş olan, montaj ve demontajı kolay, ek yerleri belli olmayan, tadilat ve tamiratı mümkün olan mükemmel bir üründür.